Program

24 aprilie 25 aprilie 26 aprilie
Scena PGL
Cosplay
11:00
12:00

PGL 1v1 Arena
League of Legends
11:00
12:30

PGL Arcade
FIFA 15
11:00
12:30

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
11:00
12:30

Heroes of the Storm
Gamers2 vs SK Gaming - Best of 5
11:00
13:30

League of Legends
Semifinala #1
11:00
14:00

Scena StarLadder - Dota 2
Ziua #2
11:00
22:00

Scena PGL
CS:GO Championship Series - Meci 3
12:00
15:00

Hearthstone
Șaisprezecimi (RO16)
12:00
22:00

PGL 1v1 Arena
Minecraft
12:30
14:00

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
12:30
14:00

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
12:30
14:00

Heroes of the Storm
Fnatic vs Team Liquid - Best of 5
13:30
16:00

PGL 1v1 Arena
League of Legends
14:00
15:30

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
14:00
15:30

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
14:00
15:30

League of Legends
Semifinala #2
14:00
17:00

Scena PGL
CS:GO Championship Series - Meci 4
15:00
18:00

PGL 1v1 Arena
League of Legends
15:30
17:00

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
15:30
17:00

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
15:30
17:00

Heroes of the Storm
Winner bracket - Finala
16:30
19:00

PGL 1v1 Arena
CS:GO
17:00
18:30

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
17:00
18:30

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
17:00
18:30

League of Legends
Finala mică
17:00
20:00

Scena PGL
Cosplay
18:00
19:00

PGL 1v1 Arena
Dota 2
18:30
20:00

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [64 Jucatori]
18:30
21:30

Heroes of the Storm
Loser bracket - meci 1
19:00
21:30

Scena PGL
CS:GO Championship Series - Meci 5
19:00
22:00

PGL 1v1 Arena
Dota 2
20:00
21:30
PGL 1v1 Arena
League of Legends
11:00
12:30

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
11:00
12:30

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
11:00
12:30

Heroes of the Storm
Loser bracket - meci 2
11:00
13:30

League of Legends
Marea finală - scena PGL
11:00
14:00

Scena PGL
Spring Legends of the Rift - Marea finală
11:00
14:00

Hearthstone
Sferturi de finală (RO8)
11:00
16:00

Scena StarLadder - Dota 2
Ziua #3
11:00
22:00

PGL 1v1 Arena
League of Legends
12:30
14:00

PGL Arcade
FIFA 15
12:30
14:00

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
12:30
14:00

PGL 1v1 Arena
Minecraft
14:00
15:30

PGL Arcade
Mortal Kombat X [64 jucatori]
14:00
17:00

Scena PGL
Spring Champions of the Storm - Marea finală
14:00
17:00

Heroes of the Storm
Marea finală - scena PGL
14:30
17:00

PGL 1v1 Arena
CS:GO
15:30
17:00

Hearthstone
Semifinale (RO4)
16:00
20:00

Scena PGL
Cosplay
17:00
18:00

PGL 1v1 Arena
Dota 2
17:00
18:30

Scena PGL
CS:GO Championship Series - Marea finală
18:00
22:00

Hearthstone
Marea Finală
20:00
21:30
PGL 1v1 Arena
League of Legends
12:00
13:30

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
12:00
13:30

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
12:00
13:30

Hearthstone
Faza #1 GSL - Grupele A / B / C / D
12:00
15:30

Scena PGL
PGL Spring Tavern Tales - HearthStone
12:00
16:00

League of Legends
Grupa A - WASD / Next Generation / XPC Romania / Team Cryptic
12:00
17:00

Scena StarLadder - Dota 2
Ziua #1
12:00
22:00

PGL 1v1 Arena
League of Legends
13:30
15:00

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
13:30
15:00

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
13:30
15:00

PGL 1v1 Arena
Minecraft
15:00
16:30

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
15:00
16:30

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
15:00
16:30

Hearthstone
Faza #1 GSL - Grupele E / F / G / H
15:30
19:00

Scena PGL
CS:GO Championship Series - Fnatic vs Team SoloMid - Best of 3
16:00
19:00

PGL 1v1 Arena
CS:GO
16:30
18:00

PGL Arcade
FIFA 15
16:30
18:00

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
16:30
18:00

League of Legends
Grupa B - neXt!Please Gaming / Dominos Reaction / The Abusement Park / cooL Gaming
17:00
22:00

PGL 1v1 Arena
Dota 2
18:00
19:30

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
18:00
19:30

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 jucatori]
18:00
19:30

Scena PGL
CS:GO Championship Series - Team Envy vs Ninjas in Pyjamas - Best of 3
19:00
22:00

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
19:30
21:00

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
19:30
21:00

Hearthstone
Faza #2 GSL - Grupele I / J / K / L
19:30
23:00

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
21:00
22:00

24 aprilie

  • League of Legends
    12:00 - 13:30
  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    12:00 - 13:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    12:00 - 13:30
  • Faza #1 GSL - Grupele A / B / C / D
    12:00 - 15:30
  • PGL Spring Tavern Tales - HearthStone
    12:00 - 16:00
  • Grupa A - WASD / Next Generation / XPC Romania / Team Cryptic
    12:00 - 17:00
  • Ziua #1
    12:00 - 22:00
  • League of Legends
    13:30 - 15:00
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    13:30 - 15:00
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    13:30 - 15:00
  • Minecraft
    15:00 - 16:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    15:00 - 16:30
  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    15:00 - 16:30
  • Faza #1 GSL - Grupele E / F / G / H
    15:30 - 19:00
  • CS:GO Championship Series - Fnatic vs Team SoloMid - Best of 3
    16:00 - 19:00
  • CS:GO
    16:30 - 18:00
  • FIFA 15
    16:30 - 18:00
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    16:30 - 18:00
  • Grupa B - neXt!Please Gaming / Dominos Reaction / The Abusement Park / cooL Gaming
    17:00 - 22:00
  • Dota 2
    18:00 - 19:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    18:00 - 19:30
  • Ultra Street Fighter IV [16 jucatori]
    18:00 - 19:30
  • CS:GO Championship Series - Team Envy vs Ninjas in Pyjamas - Best of 3
    19:00 - 22:00
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    19:30 - 21:00
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    19:30 - 21:00
  • Faza #2 GSL - Grupele I / J / K / L
    19:30 - 23:00
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    21:00 - 22:00

25 aprilie

  • Cosplay
    11:00 - 12:00
  • League of Legends
    11:00 - 12:30
  • FIFA 15
    11:00 - 12:30
  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    11:00 - 12:30
  • Gamers2 vs SK Gaming - Best of 5
    11:00 - 13:30
  • Semifinala #1
    11:00 - 14:00
  • Ziua #2
    11:00 - 22:00
  • CS:GO Championship Series - Meci 3
    12:00 - 15:00
  • Șaisprezecimi (RO16)
    12:00 - 22:00
  • Minecraft
    12:30 - 14:00
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    12:30 - 14:00
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    12:30 - 14:00
  • Fnatic vs Team Liquid - Best of 5
    13:30 - 16:00
  • League of Legends
    14:00 - 15:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    14:00 - 15:30
  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    14:00 - 15:30
  • Semifinala #2
    14:00 - 17:00
  • CS:GO Championship Series - Meci 4
    15:00 - 18:00
  • League of Legends
    15:30 - 17:00
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    15:30 - 17:00
  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    15:30 - 17:00
  • Winner bracket - Finala
    16:30 - 19:00
  • CS:GO
    17:00 - 18:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    17:00 - 18:30
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    17:00 - 18:30
  • Finala mică
    17:00 - 20:00
  • Cosplay
    18:00 - 19:00
  • Dota 2
    18:30 - 20:00
  • Ultra Street Fighter IV [64 Jucatori]
    18:30 - 21:30
  • Loser bracket - meci 1
    19:00 - 21:30
  • CS:GO Championship Series - Meci 5
    19:00 - 22:00
  • Dota 2
    20:00 - 21:30

26 aprilie

  • League of Legends
    11:00 - 12:30
  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    11:00 - 12:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    11:00 - 12:30
  • Loser bracket - meci 2
    11:00 - 13:30
  • Marea finală - scena PGL
    11:00 - 14:00
  • Spring Legends of the Rift - Marea finală
    11:00 - 14:00
  • Sferturi de finală (RO8)
    11:00 - 16:00
  • Ziua #3
    11:00 - 22:00
  • League of Legends
    12:30 - 14:00
  • FIFA 15
    12:30 - 14:00
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    12:30 - 14:00
  • Minecraft
    14:00 - 15:30
  • Mortal Kombat X [64 jucatori]
    14:00 - 17:00
  • Spring Champions of the Storm - Marea finală
    14:00 - 17:00
  • Marea finală - scena PGL
    14:30 - 17:00
  • CS:GO
    15:30 - 17:00
  • Semifinale (RO4)
    16:00 - 20:00
  • Cosplay
    17:00 - 18:00
  • Dota 2
    17:00 - 18:30
  • CS:GO Championship Series - Marea finală
    18:00 - 22:00
  • Marea Finală
    20:00 - 21:30
24 aprilie 25 aprilie 26 aprilie
Scena PGL
Cosplay
11:00
12:00
Scena PGL
Spring Legends of the Rift - Marea finală
11:00
14:00
Scena PGL
PGL Spring Tavern Tales - HearthStone
12:00
16:00
Scena PGL
CS:GO Championship Series - Meci 3
12:00
15:00
Scena PGL
Spring Champions of the Storm - Marea finală
14:00
17:00
Scena PGL
CS:GO Championship Series - Meci 4
15:00
18:00
Scena PGL
CS:GO Championship Series - Fnatic vs Team SoloMid - Best of 3
16:00
19:00
Scena PGL
Cosplay
17:00
18:00
Scena PGL
Cosplay
18:00
19:00
Scena PGL
CS:GO Championship Series - Marea finală
18:00
22:00
Scena PGL
CS:GO Championship Series - Team Envy vs Ninjas in Pyjamas - Best of 3
19:00
22:00
Scena PGL
CS:GO Championship Series - Meci 5
19:00
22:00

24 aprilie

  • PGL Spring Tavern Tales - HearthStone
    12:00 - 16:00
  • CS:GO Championship Series - Fnatic vs Team SoloMid - Best of 3
    16:00 - 19:00
  • CS:GO Championship Series - Team Envy vs Ninjas in Pyjamas - Best of 3
    19:00 - 22:00

25 aprilie

  • Cosplay
    11:00 - 12:00
  • CS:GO Championship Series - Meci 3
    12:00 - 15:00
  • CS:GO Championship Series - Meci 4
    15:00 - 18:00
  • Cosplay
    18:00 - 19:00
  • CS:GO Championship Series - Meci 5
    19:00 - 22:00

26 aprilie

  • Spring Legends of the Rift - Marea finală
    11:00 - 14:00
  • Spring Champions of the Storm - Marea finală
    14:00 - 17:00
  • Cosplay
    17:00 - 18:00
  • CS:GO Championship Series - Marea finală
    18:00 - 22:00
24 aprilie 25 aprilie 26 aprilie
Scena StarLadder - Dota 2
Ziua #2
11:00
22:00
Scena StarLadder - Dota 2
Ziua #3
11:00
22:00
Scena StarLadder - Dota 2
Ziua #1
12:00
22:00

24 aprilie

  • Ziua #1
    12:00 - 22:00

25 aprilie

  • Ziua #2
    11:00 - 22:00

26 aprilie

  • Ziua #3
    11:00 - 22:00
24 aprilie 25 aprilie 26 aprilie
Hearthstone
Sferturi de finală (RO8)
11:00
16:00
Hearthstone
Faza #1 GSL - Grupele A / B / C / D
12:00
15:30
Hearthstone
Șaisprezecimi (RO16)
12:00
22:00
Hearthstone
Faza #1 GSL - Grupele E / F / G / H
15:30
19:00
Hearthstone
Semifinale (RO4)
16:00
20:00
Hearthstone
Faza #2 GSL - Grupele I / J / K / L
19:30
23:00
Hearthstone
Marea Finală
20:00
21:30

24 aprilie

  • Faza #1 GSL - Grupele A / B / C / D
    12:00 - 15:30
  • Faza #1 GSL - Grupele E / F / G / H
    15:30 - 19:00
  • Faza #2 GSL - Grupele I / J / K / L
    19:30 - 23:00

25 aprilie

  • Șaisprezecimi (RO16)
    12:00 - 22:00

26 aprilie

  • Sferturi de finală (RO8)
    11:00 - 16:00
  • Semifinale (RO4)
    16:00 - 20:00
  • Marea Finală
    20:00 - 21:30
24 aprilie 25 aprilie 26 aprilie
Heroes of the Storm
Gamers2 vs SK Gaming - Best of 5
11:00
13:30
Heroes of the Storm
Loser bracket - meci 2
11:00
13:30
Heroes of the Storm
Fnatic vs Team Liquid - Best of 5
13:30
16:00
Heroes of the Storm
Marea finală - scena PGL
14:30
17:00
Heroes of the Storm
Winner bracket - Finala
16:30
19:00
Heroes of the Storm
Loser bracket - meci 1
19:00
21:30

25 aprilie

  • Gamers2 vs SK Gaming - Best of 5
    11:00 - 13:30
  • Fnatic vs Team Liquid - Best of 5
    13:30 - 16:00
  • Winner bracket - Finala
    16:30 - 19:00
  • Loser bracket - meci 1
    19:00 - 21:30

26 aprilie

  • Loser bracket - meci 2
    11:00 - 13:30
  • Marea finală - scena PGL
    14:30 - 17:00
24 aprilie 25 aprilie 26 aprilie
League of Legends
Semifinala #1
11:00
14:00
League of Legends
Marea finală - scena PGL
11:00
14:00
League of Legends
Grupa A - WASD / Next Generation / XPC Romania / Team Cryptic
12:00
17:00
League of Legends
Semifinala #2
14:00
17:00
League of Legends
Grupa B - neXt!Please Gaming / Dominos Reaction / The Abusement Park / cooL Gaming
17:00
22:00
League of Legends
Finala mică
17:00
20:00

24 aprilie

  • Grupa A - WASD / Next Generation / XPC Romania / Team Cryptic
    12:00 - 17:00
  • Grupa B - neXt!Please Gaming / Dominos Reaction / The Abusement Park / cooL Gaming
    17:00 - 22:00

25 aprilie

  • Semifinala #1
    11:00 - 14:00
  • Semifinala #2
    14:00 - 17:00
  • Finala mică
    17:00 - 20:00

26 aprilie

  • Marea finală - scena PGL
    11:00 - 14:00
24 aprilie 25 aprilie 26 aprilie
PGL 1v1 Arena
League of Legends
11:00
12:30
PGL 1v1 Arena
League of Legends
11:00
12:30
PGL 1v1 Arena
League of Legends
12:00
13:30
PGL 1v1 Arena
Minecraft
12:30
14:00
PGL 1v1 Arena
League of Legends
12:30
14:00
PGL 1v1 Arena
League of Legends
13:30
15:00
PGL 1v1 Arena
League of Legends
14:00
15:30
PGL 1v1 Arena
Minecraft
14:00
15:30
PGL 1v1 Arena
Minecraft
15:00
16:30
PGL 1v1 Arena
League of Legends
15:30
17:00
PGL 1v1 Arena
CS:GO
15:30
17:00
PGL 1v1 Arena
CS:GO
16:30
18:00
PGL 1v1 Arena
CS:GO
17:00
18:30
PGL 1v1 Arena
Dota 2
17:00
18:30
PGL 1v1 Arena
Dota 2
18:00
19:30
PGL 1v1 Arena
Dota 2
18:30
20:00
PGL 1v1 Arena
Dota 2
20:00
21:30

24 aprilie

  • League of Legends
    12:00 - 13:30
  • League of Legends
    13:30 - 15:00
  • Minecraft
    15:00 - 16:30
  • CS:GO
    16:30 - 18:00
  • Dota 2
    18:00 - 19:30

25 aprilie

  • League of Legends
    11:00 - 12:30
  • Minecraft
    12:30 - 14:00
  • League of Legends
    14:00 - 15:30
  • League of Legends
    15:30 - 17:00
  • CS:GO
    17:00 - 18:30
  • Dota 2
    18:30 - 20:00
  • Dota 2
    20:00 - 21:30

26 aprilie

  • League of Legends
    11:00 - 12:30
  • League of Legends
    12:30 - 14:00
  • Minecraft
    14:00 - 15:30
  • CS:GO
    15:30 - 17:00
  • Dota 2
    17:00 - 18:30
24 aprilie 25 aprilie 26 aprilie
PGL Arcade
FIFA 15
11:00
12:30

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
11:00
12:30
PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
11:00
12:30

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
11:00
12:30
PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
12:00
13:30

PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
12:00
13:30
PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
12:30
14:00

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
12:30
14:00
PGL Arcade
FIFA 15
12:30
14:00

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
12:30
14:00
PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
13:30
15:00

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
13:30
15:00
PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
14:00
15:30

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
14:00
15:30
PGL Arcade
Mortal Kombat X [64 jucatori]
14:00
17:00
PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
15:00
16:30

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
15:00
16:30
PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
15:30
17:00

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
15:30
17:00
PGL Arcade
FIFA 15
16:30
18:00

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
16:30
18:00
PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
17:00
18:30

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
17:00
18:30
PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
18:00
19:30

PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [16 jucatori]
18:00
19:30
PGL Arcade
Ultra Street Fighter IV [64 Jucatori]
18:30
21:30
PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
19:30
21:00

PGL Arcade
Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
19:30
21:00
PGL Arcade
Mortal Kombat X [16 jucatori]
21:00
22:00

24 aprilie

  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    12:00 - 13:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    12:00 - 13:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    13:30 - 15:00
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    13:30 - 15:00
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    15:00 - 16:30
  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    15:00 - 16:30
  • FIFA 15
    16:30 - 18:00
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    16:30 - 18:00
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    18:00 - 19:30
  • Ultra Street Fighter IV [16 jucatori]
    18:00 - 19:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    19:30 - 21:00
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    19:30 - 21:00
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    21:00 - 22:00

25 aprilie

  • FIFA 15
    11:00 - 12:30
  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    11:00 - 12:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    12:30 - 14:00
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    12:30 - 14:00
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    14:00 - 15:30
  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    14:00 - 15:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    15:30 - 17:00
  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    15:30 - 17:00
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    17:00 - 18:30
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    17:00 - 18:30
  • Ultra Street Fighter IV [64 Jucatori]
    18:30 - 21:30

26 aprilie

  • Ultra Street Fighter IV [16 Jucatori]
    11:00 - 12:30
  • Mortal Kombat X [16 jucatori]
    11:00 - 12:30
  • FIFA 15
    12:30 - 14:00
  • Tekken Tag Tournament 2 [16 Jucatori]
    12:30 - 14:00
  • Mortal Kombat X [64 jucatori]
    14:00 - 17:00