Program

Ore acces public:

Vineri – 16 septembrie – 11:00

Sâmbătă – 17 septembrie – 09:00

Duminică – 18 septembrie – 09:00

16 Septembrie 17 Septembrie 18 Septembrie
10:00 - 11:00
DreamHack ZOWIE Open
Pre-show
10:00 - 10:20

DreamHack ZOWIE Open
Group A - Elimination (BO3)
10:20 - 13:20

DreamHack ZOWIE Open
Group B - Elimination (BO3)
13:20 - 16:20

DreamHack ZOWIE Open
Group A - Decider (Bo3)
16:20 - 19:20

DreamHack ZOWIE Open
Group B - Decider (Bo3)
19:20 - 22:20
DreamHack ZOWIE Open
Pre-show
10:00 - 10:30

DreamHack ZOWIE Open
Semi-final #1 (BO3)
10:30 - 13:30
11:00 - 12:00
12:00 - 13:00
13:00 - 14:00
14:00 - 15:00
DreamHack ZOWIE Open
Pre-show
14:40 - 15:00
DreamHack ZOWIE Open
Semi-final #2 (BO3)
14:00 - 17:00
15:00 - 16:00
DreamHack ZOWIE Open
Group A - Initial (BO1)
15:00 - 16:30

DreamHack ZOWIE Open
Group B - Initial (BO1)
16:30 - 18:00
16:00 - 17:00
17:00 - 18:00
18:00 - 19:00
DreamHack ZOWIE Open
Group A - Initial (BO1)
18:00 - 19:30

DreamHack ZOWIE Open
Group B - Initial (BO1)
19:30 - 21:00
DreamHack ZOWIE Open
Grand Final (BO3)
18:30 - 21:30
19:00 - 20:00
20:00 - 21:00
21:00 - 22:00
DreamHack ZOWIE Open
Group A Winners (BO1)
21:00 - 22:30

DreamHack ZOWIE Open
Group B Winners (BO1)
22:30 - 00:00
22:00 - 23:00

16 Septembrie

  • Pre-show
    14:40 - 15:00
  • Group A - Initial (BO1)
    15:00 - 16:30
  • Group B - Initial (BO1)
    16:30 - 18:00
  • Group A - Initial (BO1)
    18:00 - 19:30
  • Group B - Initial (BO1)
    19:30 - 21:00
  • Group A Winners (BO1)
    21:00 - 22:30
  • Group B Winners (BO1)
    22:30 - 00:00

17 Septembrie

  • Pre-show
    10:00 - 10:20
  • Group A - Elimination (BO3)
    10:20 - 13:20
  • Group B - Elimination (BO3)
    13:20 - 16:20
  • Group A - Decider (Bo3)
    16:20 - 19:20
  • Group B - Decider (Bo3)
    19:20 - 22:20

18 Septembrie

  • Pre-show
    10:00 - 10:30
  • Semi-final #1 (BO3)
    10:30 - 13:30
  • Semi-final #2 (BO3)
    14:00 - 17:00
  • Grand Final (BO3)
    18:30 - 21:30
16 Septembrie 17 Septembrie 18 Septembrie
10:00 - 11:00
PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Group Stage
10:30 - 11:45

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Group Stage
11:45 - 13:00
PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Upper Round 1 M1
10:30 - 11:45

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Upper Round 1 M2
11:45 - 13:00
PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Lower Bracket Round 2 M1
10:30 - 11:45

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Lower Bracket Round 2 M2
11:45 - 13:00
11:00 - 12:00
12:00 - 13:00
13:00 - 14:00
PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Group Stage
13:00 - 14:15

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Group Stage
14:15 - 15:30
PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Upper Round 1 M3
13:00 - 14:15

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Upper Round 1 M4
14:15 - 15:30

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
OMEN by HP - Virtual Reality Experience
15:30 - 16:00
PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Upper Bracket Final
13:00 - 14:15

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Lower Bracket Round 3
14:15 - 15:30

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Consolidation final
15:30 - 16:45

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
OMEN by HP - Virtual Reality Experience
16:45 - 17:30

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Grand Final
17:30 - 18:45

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Grand Final - Reset
18:45 - 20:00
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Group Stage
16:00 - 17:15

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Group Stage
17:15 - 18:30

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Group Stage
18:30 - 19:45

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Group Stage
19:45 - 21:00
PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Lower Bracket Round 1 M1
16:00 - 17:15

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Lower Bracket Round 1 M2
17:15 - 18:30

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Upper Bracket Round 2 M1
18:30 - 19:45

PGL Bucharest Tavern Tales 2016
Upper Bracket Round 2 M2
19:45 - 21:00
17:00 - 18:00
18:00 - 19:00
19:00 - 20:00
20:00 - 21:00

16 Septembrie

  • Group Stage
    10:30 - 11:45
  • Group Stage
    11:45 - 13:00
  • Group Stage
    13:00 - 14:15
  • Group Stage
    14:15 - 15:30
  • Group Stage
    16:00 - 17:15
  • Group Stage
    17:15 - 18:30
  • Group Stage
    18:30 - 19:45
  • Group Stage
    19:45 - 21:00

17 Septembrie

  • Upper Round 1 M1
    10:30 - 11:45
  • Upper Round 1 M2
    11:45 - 13:00
  • Upper Round 1 M3
    13:00 - 14:15
  • Upper Round 1 M4
    14:15 - 15:30
  • OMEN by HP - Virtual Reality Experience
    15:30 - 16:00
  • Lower Bracket Round 1 M1
    16:00 - 17:15
  • Lower Bracket Round 1 M2
    17:15 - 18:30
  • Upper Bracket Round 2 M1
    18:30 - 19:45
  • Upper Bracket Round 2 M2
    19:45 - 21:00

18 Septembrie

  • Lower Bracket Round 2 M1
    10:30 - 11:45
  • Lower Bracket Round 2 M2
    11:45 - 13:00
  • Upper Bracket Final
    13:00 - 14:15
  • Lower Bracket Round 3
    14:15 - 15:30
  • Consolidation final
    15:30 - 16:45
  • OMEN by HP - Virtual Reality Experience
    16:45 - 17:30
  • Grand Final
    17:30 - 18:45
  • Grand Final - Reset
    18:45 - 20:00
16 Septembrie 17 Septembrie 18 Septembrie
11:00 - 12:00
PGL Arcade Challenge
Ro32 (Bo1)
11:00 - 12:20

PGL Arcade Challenge
Ro16 (Bo1)
12:30 - 13:10

PGL Arcade Challenge
RO8 (Bo1)
13:20 - 14:00
PGL Arcade Challenge
Ro32 (Bo3)
11:30 - 12:10

PGL Arcade Challenge
Ro16 (Bo3)
12:20 - 12:40

PGL Arcade Challenge
RO8 (Bo3)
12:50 - 13:00
12:00 - 13:00
PGL Arcade Challenge
Înscrieri Street Fighter V
12:00 - 13:00
13:00 - 14:00
PGL Arcade Challenge
Ro32 (Bo3)
13:30 - 14:10

PGL Arcade Challenge
Ro16 (Bo3)
14:30 - 14:50
PGL Arcade Challenge
Ro32 (bo3)
13:30 - 14:10

PGL Arcade Challenge
Ro16 (Bo3)
14:20 - 14:40

PGL Arcade Challenge
RO8 (Bo3)
14:50 - 15:00
14:00 - 15:00
PGL Arcade Challenge
Ro32 (Bo1)
14:10 - 15:30

PGL Arcade Challenge
Ro16 (Bo1)
15:40 - 16:20

PGL Arcade Challenge
RO8 (Bo1)
16:30 - 17:10

PGL Arcade Challenge
Sferturi (Bo3)
17:20 - 19:20

PGL Arcade Challenge
Semifinale (Bo3)
19:30 - 20:30

PGL Arcade Challenge
Finala (Bo3)
20:40 - 21:40
15:00 - 16:00
PGL Arcade Challenge
RO8 (Bo3)
15:10 - 15:20
PGL Arcade Challenge
Sferturi (Bo5)
15:30 - 15:40

PGL Arcade Challenge
Semifinale (Bo5)
15:50 - 16:00
16:00 - 17:00
PGL Arcade Challenge
Ro32 (bo3)
16:00 - 16:40
PGL Arcade Challenge
Finala (Bo5)
16:10 - 16:30
17:00 - 18:00
PGL Arcade Challenge
Ro16 (Bo3)
17:00 - 17:20

PGL Arcade Challenge
RO8 (Bo3)
17:40 - 17:50
18:00 - 19:00
PGL Arcade Challenge
Sferturi (Bo5)
18:30 - 18:40
19:00 - 20:00
PGL Arcade Challenge
Semifinale (Bo5)
19:00 - 19:10

PGL Arcade Challenge
Finala (Bo5)
19:30 - 20:00
20:00 - 21:00
21:00 - 22:00

16 Septembrie

  • Înscrieri Street Fighter V
    12:00 - 13:00
  • Ro32 (Bo3)
    13:30 - 14:10
  • Ro16 (Bo3)
    14:30 - 14:50
  • RO8 (Bo3)
    15:10 - 15:20
  • Ro32 (bo3)
    16:00 - 16:40
  • Ro16 (Bo3)
    17:00 - 17:20
  • RO8 (Bo3)
    17:40 - 17:50
  • Sferturi (Bo5)
    18:30 - 18:40
  • Semifinale (Bo5)
    19:00 - 19:10
  • Finala (Bo5)
    19:30 - 20:00

17 Septembrie

  • Ro32 (Bo1)
    11:00 - 12:20
  • Ro16 (Bo1)
    12:30 - 13:10
  • RO8 (Bo1)
    13:20 - 14:00
  • Ro32 (Bo1)
    14:10 - 15:30
  • Ro16 (Bo1)
    15:40 - 16:20
  • RO8 (Bo1)
    16:30 - 17:10
  • Sferturi (Bo3)
    17:20 - 19:20
  • Semifinale (Bo3)
    19:30 - 20:30
  • Finala (Bo3)
    20:40 - 21:40

18 Septembrie

  • Ro32 (Bo3)
    11:30 - 12:10
  • Ro16 (Bo3)
    12:20 - 12:40
  • RO8 (Bo3)
    12:50 - 13:00
  • Ro32 (bo3)
    13:30 - 14:10
  • Ro16 (Bo3)
    14:20 - 14:40
  • RO8 (Bo3)
    14:50 - 15:00
  • Sferturi (Bo5)
    15:30 - 15:40
  • Semifinale (Bo5)
    15:50 - 16:00
  • Finala (Bo5)
    16:10 - 16:30
16 Septembrie 17 Septembrie 18 Septembrie
10:00 - 11:00
PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
10:00 - 11:15
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: casti Logitech G430 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: tastatura Natec genesis rx55 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
LOL (16 jucători)
11:15 - 12:30
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: casti Logitech G430 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: mouse genesis gx 68 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: 1 Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
HS (16 jucători)
12:30 - 14:45
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: mouse Logitech g302 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Mouse Natec Genesis GX68 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
14:45 - 16:00
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: casti Logitech G430 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: tastatura trust gxt 280 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza
PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
10:00 - 11:15
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: casti Logitech G430 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Trust precision mouse GXT31 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
LOL (16 jucători)
11:15 - 12:30
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: casti Logitech G430 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Trust precision mouse GXT31 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
HS (16 jucători)
12:30 - 14:45
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: mouse Logitech G302 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Trust precision mouse GXT31 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
LOL (16 jucători)
14:45 - 16:00
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: Mouse logitech G302 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: casti thrustmaster 250C + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza
11:00 - 12:00
12:00 - 13:00
13:00 - 14:00
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
PGL Arena 1v1
LOL (16 jucători)
16:30 - 17:45
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: Mouse Logitech G 400 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Mouse Genesis GX68 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
17:45 - 19:00
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: casti Logitech G430 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Mouse Mionix Naos 3200 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza
PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
16:00 - 00:00
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: casti Logitech G430 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: tastatura trust gxt 280 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza
PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
16:00 - 17:15
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: Mouse logitech G302 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: casti Trust GXT 315 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
17:15 - 18:30
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: Mouse Logitech G302 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: casti Trust GXT 315 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza
17:00 - 18:00
PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
17:15 - 18:30
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: casti Logitech G430 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: tastatura trust gxt 280 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
18:30 - 19:45
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: casti Logitech G230 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: mouse genesis gx 68 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
PGL Streaming Area: CS:GO (8 jucători)
19:00 - 20:00
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: tastatura natec genesis rx22 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Mousepad Fury Pro Gaming + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
19:45 - 21:00
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: Mouse R.A.T. 5 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Trust precision mouse GXT31 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
PGL Streaming Area: CS:GO (8 jucători)
20:00 - 21:00
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: tastatura natec genesis rx22 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Mousepad Fury Pro Gaming + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza
18:00 - 19:00
19:00 - 20:00
PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
19:00 - 20:15
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: Mouse R.A.T. 3 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Mouse Genesis GX68 + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza

PGL Arena 1v1
PGL Streaming Area - CS:GO (8 jucători)
20:00 - 21:00
Premii
PGL Arena 1v1Locul 1: Mouse Natec Genesis GX69 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Mousepad Fury Pro Gaming + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza
20:00 - 21:00
PGL Arena 1v1
CS:GO (16 jucători)
20:15 - 21:30
PGL Arena 1v1Locul 1: mouse Logitech G302 + voucher Jerry's Pizza
Locul 2: Mousepad Fury Pro Gaming + voucher Jerry's Pizza
Locurile 3-4: Voucher Jerry's Pizza
21:00 - 22:00

16 Septembrie

  • LOL (16 jucători)
    16:30 - 17:45
  • CS:GO (16 jucători)
    17:45 - 19:00
  • CS:GO (16 jucători)
    19:00 - 20:15
  • PGL Streaming Area - CS:GO (8 jucători)
    20:00 - 21:00

17 Septembrie

  • CS:GO (16 jucători)
    10:00 - 11:15
  • LOL (16 jucători)
    11:15 - 12:30
  • HS (16 jucători)
    12:30 - 14:45
  • CS:GO (16 jucători)
    14:45 - 16:00
  • CS:GO (16 jucători)
    16:00 - 00:00
  • CS:GO (16 jucători)
    17:15 - 18:30
  • CS:GO (16 jucători)
    18:30 - 19:45
  • PGL Streaming Area: CS:GO (8 jucători)
    19:00 - 20:00
  • CS:GO (16 jucători)
    19:45 - 21:00
  • PGL Streaming Area: CS:GO (8 jucători)
    20:00 - 21:00

18 Septembrie

  • CS:GO (16 jucători)
    10:00 - 11:15
  • LOL (16 jucători)
    11:15 - 12:30
  • HS (16 jucători)
    12:30 - 14:45
  • LOL (16 jucători)
    14:45 - 16:00
  • CS:GO (16 jucători)
    16:00 - 17:15
  • CS:GO (16 jucători)
    17:15 - 18:30
  • CS:GO (16 jucători)
    20:15 - 21:30
16 Septembrie 17 Septembrie 18 Septembrie
10:00 - 11:00
PGL Streaming Area
Nuckle + Walladuo
10:00 - 11:00
PGL Streaming Area
xSuperGeo96 + Zzandrei
10:00 - 11:00
11:00 - 12:00
PGL Streaming Area
Nuckle + Walladuo
11:00 - 12:00
PGL Streaming Area
Gereveu + Thiefyo
11:00 - 12:00
PGL Streaming Area
BoboSpider + TheLink
11:00 - 12:00
12:00 - 13:00
PGL Streaming Area
Gereveu + Zzandrei
12:00 - 13:00
PGL Streaming Area
Maxinfinite + Pink
12:00 - 13:00
PGL Streaming Area
Gereveu + TheHuntedStreak
12:00 - 13:00
13:00 - 14:00
PGL Streaming Area
Bobospider + The Link
13:00 - 14:00
PGL Streaming Area
Maxinfinite + Pink
13:00 - 14:00
PGL Streaming Area
Andy
13:00 - 14:00
14:00 - 15:00
PGL Streaming Area
Maxsialtele + Pink + Andy
14:00 - 15:00
PGL Streaming Area
Andy + Max
14:00 - 15:00
PGL Streaming Area
Maxsialtele
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
PGL Streaming Area
Maxsialtele + Pink + Andy
15:00 - 16:00
PGL Streaming Area
Andy + Max
15:00 - 16:00
PGL Streaming Area
Pink
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
PGL Streaming Area
Maxinfinite + Thiefyo
16:00 - 17:00
PGL Streaming Area
BoboSpider + TheLink
16:00 - 17:00
PGL Streaming Area
Maxinfinite + Thiefyo
16:00 - 17:00
17:00 - 18:00
PGL Streaming Area
Maxinfinite + Thiefyo
17:00 - 18:00
PGL Streaming Area
Colo + Crreative
17:00 - 18:00
PGL Streaming Area
Colo + Crreative
17:00 - 18:30
18:00 - 19:00
PGL Streaming Area
Colo + Crreative
18:00 - 19:00
19:00 - 20:00
PGL Streaming Area
Colo + Crreative
19:00 - 20:00

16 Septembrie

  • Nuckle + Walladuo
    11:00 - 12:00
  • Gereveu + Zzandrei
    12:00 - 13:00
  • Bobospider + The Link
    13:00 - 14:00
  • Maxsialtele + Pink + Andy
    14:00 - 15:00
  • Maxsialtele + Pink + Andy
    15:00 - 16:00
  • Maxinfinite + Thiefyo
    16:00 - 17:00
  • Maxinfinite + Thiefyo
    17:00 - 18:00
  • Colo + Crreative
    19:00 - 20:00

17 Septembrie

  • Nuckle + Walladuo
    10:00 - 11:00
  • Gereveu + Thiefyo
    11:00 - 12:00
  • Maxinfinite + Pink
    12:00 - 13:00
  • Maxinfinite + Pink
    13:00 - 14:00
  • Andy + Max
    14:00 - 15:00
  • Andy + Max
    15:00 - 16:00
  • BoboSpider + TheLink
    16:00 - 17:00
  • Colo + Crreative
    17:00 - 18:00
  • Colo + Crreative
    18:00 - 19:00

18 Septembrie

  • xSuperGeo96 + Zzandrei
    10:00 - 11:00
  • BoboSpider + TheLink
    11:00 - 12:00
  • Gereveu + TheHuntedStreak
    12:00 - 13:00
  • Andy
    13:00 - 14:00
  • Maxsialtele
    14:00 - 15:00
  • Pink
    15:00 - 16:00
  • Maxinfinite + Thiefyo
    16:00 - 17:00
  • Colo + Crreative
    17:00 - 18:30